הנוסחה שתביא אותנו הביתה בשלום – 9 מנגנונים הכרחיים לבטיחות הנסיעה

כשהיינו בתיכון לימדו אותנו שעל מנת להגיע מנקודה A  לנקודה B יש להציב נתוני מהירות, זמן ודרך בנוסחה. אני אמנם לא מורה למתמטיקה אבל רוצה להוסיף למשוואה הזו משתנה נוסף שאולי הוא  החשוב מכולם: הבטיחות. המטרה שלנו היא לא רק להגיע ממקום למקום, אלא לעשות זאת בצורה בטוחה.

נכון שאין לנו שליטה על הנהגים שנוסעים לצדנו או מולנו בכcan someone please edit my paperביש. אבל אם נקפיד לתחזק את המנגנונים הקשורים בבטיחות ברכב שלנו, נגדיל באחוזים רבים את הסיכוי שלנו להגיע הביתה בשלום.

אז מה הם המנגנונים הקשורים בבטיחות ברכב שלנו ומה עלינו לעשות על מנת לוודא שהם יבצעו את תפקידם על הצד הטוב ביותר?

אלו שיבטיחו שמשתנה הבטיחות בנוסחה יהיה חיובי:

פנסים:

פנסים תקינים מבטיחים שיראו אותנו בלילה ובתנאי ראות לקויים. הקפידו לנקות אותם, במידה והפנסים דהו והזכוכית נראית עכורה – בצעו פוליש מיוחד.  נהיגה בלילה עם פנסים לא תקינים מזמינה תאונות!

מגבים, מתזים ומראות:

תפקידם של המגבים, המתזים והמראות הוא לסייע לנו לראות. מגבים שמורחים בוץ בחורף או אבק בקיץ יגבירו את הסינוור ואת הסכנה לסטייה מהנתיב ואיבוד שליטה. המתזים חשובים לא פחות ומים לניקוי השמשה חשובים לשמירה על שמשה נקייה ומניעת סינוור.

בלי מראות איך נדע מי מסכן אותנו מאחור או מהצדדים בזמן עקיפה. גם כאן כל מילה נוספת מיותרת.

בלמים:

הבלמים כשמם כן הם, תפקידם לבלום ולעצור את הרכב מתי שנצpay for written papersטרך (אדרבא כשמדובר במקרה חירום ובלימת פתע). אם הינכם מרגישים כי דוושת הבלם מתנהגת בבלימה באופן חריג, קשה מידי, רכה מידי, לא מגיבה או מגיבה מידי, אנא גשו למוסך לבדיקה.

על מנת לשמור על תפקודם של הבלמים:

לאחר יציאה משלולית או דרך בוצית, ליחצו ושחררו את דוושת הבלם מספר פעמים על מנת להסיר מרפידות הבלם והצלחות שאריות, מים / קרח או בוץ שעלולים להפריע בבלימת חרום.

כל טיפול תקופתי מחייב בדיקת תקינות בלמים במוסך. כך גם לפני טסט רישוי שנתי לרכב. במוסך יבדקו את את הבלמים הקדמיים והאחוריים.

אין לנסוע ברכב שבדיקה במוסך מצאה תקלה או בלאי מסוכן של הבלמים (דסקיות בלם, צלחות בלם ו/או נעלי בלם ותופי בלם).

מערכת הABS הקשורה בבלמים ומיועדת למניעת החלקה בבלימת חרום ארוכה להיות תקינה אף היא.

גלגלים וצמיגים:

הגלגלים והצמיגים מחברים אותנו לכביש. ישנו קשר ישיר בין תקינות הצמיגים והגלגלים לבין יכולת הבלימה והשליטה שלנו במערכת ההיגוי. לצמיגים חשיבות עליונה גם בבטיחות וגם בנוחות הנהיגה. דאגו לצמיגים תקינים.

* הצמיגים שחוקים בצד אחד של הצמיג ולא באופן אחיד לכל רחבו?  בדקו את איזון הגלגלים והפרונט.

חוסר איזון, לבד משחיקה מוגברת של הגלגלים ובזבוז כסף הנובע מבלאי מוגבר, פוגע גם בנוחות הנהיגה וגם בבטיחות.

* אין להרשות כלל חופש  בגלגלים. אם יש רעש בזמן נסיעה איטית גשו למוסך לבדיקה.

* לחץ אויר נמוך מדי עלול לגרום לפיצוץ צמיג בנסיעה במהירות גבוהה ולחוסר שליטה ברכב בבלימת חירום או סיבוב חד כיוון שהצמיגים אינם יציבים.

* לחץ אויר גבוה מידי עלול לגרום להתהפכות ו/או לפיצוץ צמיגים במהירות גבוהה, חיכוך נמוך עם הכביש והארכת מרחק הבלימה.

* לחץ אויר לא תקין מגביר בלאי וגורם לבזבוז כסף.

הגה:

על חשיבותו של ההגה לבטיחות הנהיגה אין צורך להרבות במילים. ההגה תפקידו שניסע בנתיב בו אנחנו מתכננים. הגה חופשי או לא מאוזן, יקשה בנהיגה.

פעמים רבות, אם לאחר תאונה או לאחר החלפת בולמים או משולשים ברכב, יוצא ההגה מאיזון. מלבד הבלאי המוגבר שהדבר יגרום לצמיגים, תורגש פגיעה בחוויית הנהיגה, כגון הגה מושך הצידה ותגבר הסכנה לבטיחותכם.

אל תזניחו תחושה בידיים בזמן נהיגה:

ההגה צריך להיות מאוזן ואתם לא אמורים להתאמץ על מנת לשמור עליו בנתיב בזמן נהיגה. אם מורגש חופש בהגה כאשר אתם מתחילים לסובב את גלגל ההגה אך הרכב אינו מתחיל בסיבוב מיד או אם תשחקו עם ההגה ימינה שמאלה והרכב לא מגיב, גשו למוסך לבדיקה.

משולשים וציריות:

המשולשים והציריות הם המחברים בין מכלול המנוע ומכלול הגלגל. הציריות מעבירות כוח להנעת הגלגלים והמשולשים מחברים את גוף הרכב. צירייה שמתנתקת ונופלת בזמן נסיעה תסכן את חייכם ותגרום לכם לנזק כספי שיכול להגיע לאלפי שקלים.

אם בזמן שאתם מסובבים את ההגה או מרגישים רעידה כאשר אתם נוסעים במהירות 80 קמ"ש שלא הייתה קיימת במהירות נמוכה סביר להניח שיש תקלה בציריות.

המשולשים, מאפשרים לגלגל להסתובב לצדדים על פי התנועה של ההגה. בחיבור של המשולשים והציריות לגלגל, יש חלקים שנשחקים כגון גומיות ומיסבים. וודאו שבזמן הטיפול התקופתי המכונאי בדק את הציריות, הגומיות לציריות ואת הבוקסות של המשולשים, תפוחים ובונדג'ויינטים. (נשמע כמו סינית, ידוע, אבל חשוב).

באותה הזדמנות שיבדוק את תושבות המנוע שלא הוזכרו כאן בהקשר בטיחות אבל חשובות לשמירה על אריכות ימי הרכב ומכלול המנוע. אם תושבת פגומה, תרגישו זאת מן הסתם בעמידה ברמזור או בהתחלת נסיעה קדימה או אחורה.

רצועות מנוע:

לרצועות המנוע מספר תפקידים. בין היתר  הן אחראיות על תפקוד משאבת ההגה. אם הרצועה אינה תקינה הגה כוח הופך להגה רגיל ומקשה מאוד על ההיגוי והשליטה ברכב.

רצועת מנוע לא תקינה עלולה לגרום לבלאי ואף לנזק יקר לתיקון. רצועות קשורות למערכת טעינת המצבר וגם למערכת מיזוג האויר (שגם היא קשורה לבטיחות) וגם למערכת קירור המנוע. אם הן מרעישות, שורקות, גשו למוסך לבדיקה.

בזמן טיפול ברכב, וודאו שהמוסכניק בדק אם רצועת המנוע יבשה או סדוקה או לא מתוחה מספיק או מתוחה יתר על המידה.

בולמים ומיזוג אויר:

הבולמים ומיזוג האויר אמנם אינם קשורים ישירות לבטיחות אלא קשורים בעיקר בנוחות  אך רצוי לזכור שאם לא נוח לנו, חם לנו או שכשאנו נכנסים למהמורה בכביש הרכב מאבד מיציבות שלו בגלל בולמים לא תקינים, יש סכנה בטיחותית.

אז למען נסיעה נעימה ובטוחה, וודאו שהבולמים שלכם ממלאים את ייעודם, שמן לא נוזל מהם ואין דפיקות בזמן כניסה למהמורה בכביש.

סעו ברכב ממוזג, כיוון שכשחם או קר לנו, אנו הופכים לנהגים פחות טובים כי הגוף שלנו מגיב למצב הדרך והתנועה באופן לא תקין.

זה לא יקר, זה חשוב.

כריות אויר:

כריות האויר נועדו על מנת להגן עלינו במקרה של חס וחלילה תאונה. אם הן לא תקינות נדלקת נורת אזהרה בלוח השעונים של הרכב. הדלקה הנורה – גשו למוסך. זה יכול לעשות את ההבדל בין חיים למוות.

בדיוק בשביל לבדוק בצורה יסודית את כל המנגנונים הללו, נקבע הטיפול התקופתי לרכב:

אחת לשנה לכל הפחות או כל 10,000 עד 20,000 ק"מ עפ"י המלצת יצרן הרכב, יש לבצע טיפול תקופתי. בטיפול התקופתי בודקים עבורכם את כל מכלולי הרכב הקשורים בבטיחות ומחליפים שמן מנוע ופילטר שמן מנוע ולעיתים גם מסנן אויר.

החלפת שמן ומסנן שמן הכרחית לשמירה על חלקי המנוע מפני שחיקה מוגברת.

אל תוותרו על טיפול תקופתי בזמן.

יש לכם שאלות? חוששים שהמוסכניק שלכם עובד עליכם? אנחנו כאן בשבילכם.

העגלה ריקה