לאן נעלמים המים?

ימי הקיץ החמים, אנשים חוטפים 'מכת חום' או מתייבשים.

גם הרכב שלכם יכול לסבול ממכת חום או התייבשות והנזק יכול להגיע כמו במקרה של גוף האדם עד להפסקה מלאה של פעולתו ונזק שעלותו אלפי שקלים.

כיצד ניתן להמנע מהוצאה כספית גבוהה עם קצת עירנות?

מערכת המים ברכב הינה מערכות סגורה קרי, אינה אמורה לאבד מים על בסיס קבוע.

אם הינך נדרש/ת להוסיף מים למערכת באופן תדיר, גש/י למוסך לבדיקה גם אם אינך מרגיש/ה התחממות הרכב.

מערכת המים כוללת רדיאטור, משאבת מים, חיישן טמפרטורה, יחידת חימום למיזוג אויר, תרמוסטט, מיכל עיבוי וצנרת. בלוח המחוונים יש אינדיקציה לחום המנוע.

מערכת המים נועדה בין היתר, למזג את המנוע, לשמור עליו מפני התחממות יתר. ברכב בו המנוע מתחמם יתר על המידה, לא נוסעים. עוצרים בביטחה, מדוממים מנוע ומזמינים גרר. סגלו הרגל להביט על תצוגת חום המנוע בלוח המחוונים (כמו גם על תצוגת לחץ שמן ורמת שמן מנוע)!

תקלה התחממות יכולה להפתר בעלות של מאות שקלים (החלפת צינור או תרמוסטט), אם מגיעים למוסך לבדיקה בזמן. הזנחה (אם נוסעים בלי נוזל קירור כשיש נזילה או כשיש סתימה במערכת המים) עלולה לגרום לנזק למנוע ועלות התיקון יכולה להאמיר לאלפי שקלים!

הרכב מתחמם מאד או יש נזילת מים ניכרת, הזמינו גרר!

טמפרטורת צינור הכניסה העליונה לרדיאטור (חם) והיציאה התחתונה מהרדיאטור (קר), תחושה ביד, יכולה להעיד על סתימה ברדיאטור או תקלה בתרמוסטט, התייעצו עם המכונאי שלכם או הזמינו גרר!

משאבת המים מפסיקה לפעול? אין סירקולציה של נוזל קירור מהרדיאטור דרך ראש המנוע וחזרה. המנוע יתחמם וקיימת סכנה לנזק חמור למנוע.

הרדיאטור קולט אוויר בחזית האוטו בזמן נסיעה ובנוסף מותקן מאוורר חשמלי\מכני המאיץ את זרימת האוויר אל חזית הרדיאטור, למשל בעמידה כשהמנוע מתחמם. נוזל הקירור עובר בתאי הרדיאטור וזרימת האויר מסייעת לצינון הנוזל. באמצעות משאבת המים, נוזל הקירור הקר מוזרם מתחתית הרדיאטור אל המנוע בכדי לקרר אותו.

תרמוסטט ממוקם בין המנוע לרדיאטור, פותח וסוגר את מעבר המים החמים מהמנוע אל הרדיאטור בטמפרטורה הרצויה וזאת בכדי לשמור על טמפרטורה קבועה במנוע. המנוע צריך להיות חם, אך לא חם מדי! התרמוסטט יכול להתקע ולשבש את הסירקולציה של המים בצנרת.

מאוורר מסייע בהזרמת אויר לקרור הרדיאטור. מאוורר תקול, יעילות קירור המים ירודה. דבר גורר דבר.

מפסק מיזוג האויר לתא הנוסעים במצב חימום מופעל כדי להזרים מים חמים דרך יחידת חימום הפולטת אויר חם ומאוורר בתוך הרכב מפזר את האויר החם לתא הנוסעים. יחידת חימום זו יכולה להסתם או לנזול. אם היא תקולה או אם חיבורי הצנרת אליה וממנה פגומים, הפעלת חימום יכולה להתבטא בתקלת קירור מנוע.

צנרת ישנה נוטה להתייבש ולהסדק. ברכב ישן מומלץ לבחון החלפת הצינורות הישנים.

ברכב חדש, מערכת המים לא אמורה להטריד אותנו. אם הרכב נפגע מלמטה מסיבה כלשהי (נסיעה בדרך עפר), בידקו שאין נזילת מים. ברכב ישן נדרשת עירנות מוגברת להתחממות ונזילת מים.

שימוש במים רגילים במקום נוזל קירור, יחסוך כשלושים שקל אך יעלול לעלות לכם ביוקר בעתיד בשל כשל מרכיבי מערכת הקירור שנובע ממשקעים שבמים או עקב קפיאת מים בטמפרטורת אפס מעלות בימי החורף. נוזל קירור איכותי אינו קופא בטמפרטורות הנהוגות בארץ גם בחורף קר מאד ושומר על חלקי הצנרת ומערכת המים נקיים מקורוזיה וממשקעים מזיקים.

לאן נעלמים המים? התקשרו לקבלת סיוע …

העגלה ריקה